USA we współczesnym świecie - wykład jednego z najbardziej wpływowych badaczy stosunków międzynarodowych z elitarnej amerykańskiej uczelni

Termin: 23.05.2017
Miejsce: Aula Collegium Novum UJ, ul. Gołębia 24
Organizator: Instytut Nauk Politycznych i Stosunków Międzynarodowych UJ, Polskie Towarzystwo Studiów Międzynarodowych
Kontakt: tomasz.pugacewicz@uj.edu.pl

W imieniu prof. dr. hab. Andrzeja Mani, przewodniczącego krakowskiego oddziału Polskiego Towarzystwa Studiów Międzynarodowych oraz wiceprzewodniczącego Zarządu Głównego PTSM mamy przyjemność zaprosić Państwa na wykład jednego z najbardziej wpływowych badaczy stosunków międzynarodowych w świecie, prof. Petera J. Katzensteina z należącego do elitarnej Ligi Bluszczowej Cornell University.

Tematem wystąpienia będzie miejsce we współczesnym świecie Stanów Zjednoczonych Ameryki pod rządami D. Trumpa.

Peter J. Katzenstein uchodzi za jednego z czołowych reprezentantów podejścia konstruktywistycznego w nauce o stosunkach międzynarodowych. Opublikowane w 2012 r. wyniki badań Teaching, Research, and Policy Views of International Relations Faculty in 20 Countries wykazały, że jest on uznawany za jednego z dziesięciu najważniejszych przedstawicieli tej dyscypliny.

Spotkanie będzie prowadzone w języku angielskim i rozpocznie się 23 maja 2017 r. (wtorek) o godzinie 11:00 w Auli Collegium Novum UJ przy ulicy Gołębiej 24.

Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc, prosimy o wcześniejszą rejestrację: http://bit.ly/2qgzJ6n.

Spotkanie odbędzie się w ramach wspólnego przedsięwzięcia organizowanego przez krakowski oddział PTSM, program BA in International Relations and Area Studies oraz Instytut Nauk Politycznych i Stosunków Międzynarodowych UJ.

Data opublikowania: 16.05.2017
Osoba publikująca: Jakub Żurawski